The weird computers and claustrophobic hallways of Severance

کامپیوترهای عجیب و غریب و راهروهای کلاستروفوبیک سریال Severance

در دفتر وسیع زیرزمینی «لومون»، شرکت بزرگی که در قلب سریال هیجان انگیز اپل تی وی پلاس به نام
Severance
قرار دارد، کامپیوترها کاملاً عجیب و غریب هستند، طوری که می‌خواهیم کنجکاو بشویم اینها از چه برندی هستند یا با الهام از چه کامپیوترهای قدیمی یا تازه ساخته شده‌اند.

آنها در ابتدا کمی شبیه یک مک قدیمی به نظر می‌رسند، اما هر چه بیشتر به آن نگاه کنید، عجیب‌تر به نظر می‌آیند. صفحه نمایش تخت CRT که لمسی هم است. صفحه‌کلید آبی زیبا به یک گوی ترک‌بال غول‌پیکر مجهز است.

جرمی هیندل، طراح تولید سریال گفته، هدف این بود که دستگاهی طراحی کند که چندان هم منطقی نباشد و دنیای برزخ مانندی را که فقط در زیرزمین لومون وجود دارد، منعکس کند.او می‌خواست چیزهایی طراحی کند که عملا مشابه آن در دنیای کنونی وجود نداشته باشد.

سریال جدایی یا Severance
در دنیایی اتفاق می‌افتد که در آن یک فناوری جدید به کارکنان یک شرکت این امکان را می‌دهد که پس از یک جراحی کوچک مغز، زندگی خود را به دو نیم کنند. آن‌ها اساساً به دو نفر تبدیل می‌شوند: یکی که زندگی نسبتاً عادی دارد و دیگری که تمام وجودش در دفتر کاری شبیه برزخ قرار دارد. شخص در هر کدام از این دو وضعیت چیزی از دنیای دیگر خود را به خاطر نمی‌آورد.

به همین دلیل، طراحی دفتر کار این شرکت مرموز بسیار مهم بود. نیاز بود که احساس مکانی خارج از زمان و مکان القا شود و این دو دنیا کاملا متمایز به نظر برسند.

Popular:   Ukraine computers hit by data-wiping software as Russia launched invasion

نقطه شروع طراحی دفترها با الهام از دهه ۱۹۶۰ بود: میزهای زیبا، سازه‌های زیبا، چراغ‌های زیبا.

در نگاه اول، دفاتر Severance نسبتاً عادی به نظر می‌رسند. آن‌ها با دیوارهای سفید تمیز دارند و با کفی‌های سبز فرش شده روشن شده‌اند. اما در بخش بررسی کلان داده‌ها – جایی که بیشتر نمایش در آن اتفاق می‌افتد – همه چیز کمی عجیب و غریب است. با وجود داشتن یک اتاق بزرگ، چهار کارمند میزهایی در وسط اتاق دارند. راهروهایی که با هدف گمراه کردن مردم طراحی شده‌اند، به روش‌های گیج‌کننده چرخش دارند و اتاق‌ها پر از پرینترهای سه بعدی و بچه بزها هستند.

اتاق استراحت، برخلاف نامش، مکانی تاریک و تاریک است که در آن کارکنان به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین مجازات می‌شوند. برای دسترسی به آن، آن‌ها به زور از یک راهروی طولانی، باریک و کم نور پایین می‌روند، در فضایی که تنها به عرض یک نفر است. هیندل می‌گوید: «این فضا چیزی است که باعث می‌شود مردم هنگام تماشای آن احساس ناراحتی کنند. در قسمت پالایش کلان داده ها ، ارتفاع سقف بسیار کم است، بنابراین با وجود اینکه مساحت آن به اندازه یک زمین فوتبال است، به طرز عجیبی کلاستروفوبیک است.

گام بعدی تکمیل جزئیات کوچکتر بود زیرا دفتر زیرزمینی قرار ابود برای خودش دنیای باشد. هیندل تخمین می‌زند که تیم تولید حدود ۱۰۰ محصول مختلف را برای استفاده در دفتر طراحی کرده‌اند که همگی به منظور تداعی یعنی زیبایی‌شناسی شرکت Lumon هستند.

کارمندان ابرای یافتن اعداد «ترسناک» در یک برنامه مشابه Minesweeper استفاده می‌کنند، به نظر می‌رسد که کامپیوترهای آنها ترکیبی از چند کامپیوتر باشد.

Popular:   How to watch Upload season 2 online: Where to stream, release date, recap and trailer

هیندل می‌گوید که رایانه‌های سریال واقعا کار می‌کردند. کامپیوترها قبل از شروع تولید، اصلاحات متعددی را پشت سر گذاشتند.

وقتی همه این عناصر را با هم ترکیب می‌کنید: رایانه‌های قدیمی، چیدمان هزارتویی، دکور دهه ۶۰، راهروهای کلاستروفوبیک – و فیلم‌برداری خاص که اغلب یادآور فیلم‌های دوربین‌های امنیتی است، سریالی خواهید داشت که هم غریب و هم آشناست، هم دوست‌داشتنی و هم ناراحت‌کننده.

منبع: سایت ورج


The weird computers and claustrophobic hallways of Severance

Source: https://www.1pezeshk.com/archives/2022/04/the-weird-computers-and-claustrophobic-hallways-of-severance.html